7 rastlinných antibiotík, ktoré skutočne dobre fungujú

V posledných desaťročiach viedlo vzrastajúce užívanie antibiotík k pribudnutiu infekcií rezistentných voči antibiotikám. Tu predstavujeme 7 prírodných antibiotík, ktoré dokážu bojovať proti bakteriálnym infekciám.

Echinacea sa často používa na liečenie chrípky a prechladnutia

Každý raz ochorie, aj tí najzdravší z nás, a keď je niekto v našej rodine chorý, chceme spraviť všetko pre to, aby sa cítil znovu lepšie. Ak nemáte pokročilé medicínske vzdelanie, mali by ste sa v chorobe vždy obrátiť na kvalifikovaného lekára. Určite však existujú prírodné rastliny, oleje a bylinky, ktoré vo vedeckých štúdiách ukázali, že majú dobré antibiotické vlastnosti.

Je ešte ďalší dôvod, prečo by ste si mali pozrieť nasledujúce liečivé prostriedky:

V posledných desaťročiach viedlo vzrastajúce užívanie antibiotík k pribudnutiu infekcií rezistentných voči antibiotikám. Výsledkom toho je, že mnohí ľudia, ktorí idú do nemocnice s rakovinou, ochoreniami srdca alebo zraneniami, si z nemocnice odvezú aj nemocničné infekcie, na ktoré niektorí dokonca umierajú.

„Nie je ťažké v laboratóriu vytvoriť mikróby rezistentné voči penicilínu, týmže ich človek vystaví koncentráciám, ktoré nie sú dostatočné, aby ich zabili“, varoval Alexander Fleming, objaviteľ prvého antibiotika, penicilínu, v roku 1945, ktorý ako prvý získal Nobelovu cenu za medicínu. „Vzniká nebezpečenstvo, že sa neznalý sám ľahko poddávkuje a keďže mikróby nie sú vystavené smrteľnej dávke liekov, stávajú sa rezistentnými.“

V tomto zmysle tu predstavujeme 7 prírodných antibiotík, ktoré sa môžu použiť ako alternatíva k pôvodným antibiotikám a bojovať proti bakteriálnym infekciám:

  1. Aloe Vera: Listy Aloe Vera sa používajú stáročia pri rôznych ochoreniach ako napr. pri zápaloch (najmä pri popáleninách), vyrážkach, artritíde a zápche.

  1. Kurkuma: Táto rastlina sa tisícročia používa v ajurvédskych a čínskych medicínskych kruhoch a lieči široké spektrum infekcií. Popri antibakteriálnych vlastnostiach je známa aj ako protizápalový prostriedok. Je účinná pri liečbe bakteriálnych infekcií a môže byť použitá pri stafylokokovi zlatom a léziách na koži.
  1. Olej čajovníka: Mnohí, ktorí ho vyskúšali, na neho nedajú dopustiť. Veľmi potentný a éterický olej. Čajovník sa ukázal ako veľmi účinný pri liečbe MRSA na koži, ktoré odolávalo obyčajným antibiotikám. Dávajte však pozor na to, že olej čajovníka sa v terapeutickej kvalite musí použiť nezriedený, keď sa používa na kožu. Ešte bonus: Čajovník je veľmi efektívny aj proti všiam.
  1. Cesnak: Toto zvyčajné korenie existovalo už pradávno – aj ako liečivo. Používal sa v 17. storočí na liečenie smrteľných nákazlivých chorôb. Cesnak má silné antibiotické, antivírusové a antimykotické vlastnosti.
  1. Oreganový olej: Obsahuje antivírusové, antiseptické, antimykotické, antioxidačné, protizápalové, antiparazitické a bolesť tlmiace vlastnosti. Univerzita Georgetown zverejnila v roku 2001 štúdiu s výsledkom, že antimikróbna schopnosť oreganového oleja je rovnako účinný ako väčšina antibiotík. K tomu: Poľnohospodári sa prikláňajú k oreganovému oleju ako ku krmivu pre dobytok ako alternatíva k ľudským antibiotikám, o ktorých mnohí hovoria, že sú z dlhodobého hľadiska škodlivé.
  1. Sladké drievko: Má silné protizápalové, antimikróbové a antibakteriálne vlastnosti, ako ukázali vedci. Sladké drievko je dobré aj na zlepšenie bronchitídy, problémami s trávením, vírusovými infekciami, nadváhou a pálením záhy.
  1. Echinacea: Táto rastlina sa používa už tisícročia na liečbu predčasného starnutia ako aj množstvo infekcií. Tradične sa používa na otvorené rany a otravu krvi, záškrt a iné bakteriálne ochorenia. Dnes sa používa najmä pri chrípke a prechladnutí.

(NaturalNews/mh)

Leave a Reply